středa 29. srpna 2012

Stmívání - Stephenie Meyerová

Dnes jsem dočetla 1. díl série od Stephenie Meyerové a to Stmívání. Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem Twilight jak filmů, tak všeho kolem. Celou dobu jsem si říkala co na tom všichni mají. Filmy jsem viděla všechny 3 a musím říct, že nic moc, ale po přečtení knihy jsem tomu kouzlu definitivně propadla. Kniha je 100x  lépe zpracovaná než film. Ze začátku jsem měla problém s hlavními postavami, ale i s prostředím, kde se děj odehrával. Jelikož mám pravidlo, že první přečtu knihu a poté omrknu případně filmovou verzi, tak tady to bylo přesně naopak. No a já jsem nemohla popustit uzdu své fantazii jelikož jsem si to nemohla představovat jinak než to bylo ve právě filmu a to mi hrozně vadilo. Nakonec tam bylo spoustu věcí co ve filmu vůbec není a jak říkám celkově se to nemůže porovnávat. Doma na stole, už mi leží druhý díl Nový Měsíc a já se do něj ještě dnes pustím. Trochu se bojím, aby mě nezklamal jelikož filmová verze Nového Měsíce byla příšerně nudná. Kniha určitě stojí za přečtení. =)


Anotace: 
   Hlavní postavou románu je na začátku sedmnáctiletá Isabella Swanová, která se stěhuje do malého městečka ke svému otci. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upíří osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože – mezi touhou a hrozným nebezpečím. Autorka zde kombinuje milostný příběh s fantastickými prvky a neuvěřitelnými zápletkami.

Úryvek z knihy:
Ve třech bodech jsem si byla jistá.
Zaprvé, Edwart je upír.
Zadruhé část jeho osobnosti – a já nevěděla,
Jak silná je to část – žízní po mé krvi.
A zatřetí, jsme do něho bezvýhradně a neovladatelně
zamilovaná.

1 komentář:

 1. Tak tohle mě fakt nebavilo. Pořád mi připadalo, že čtu nějakou průměrnou fanfiction a docela se stydím za to, že tohle napsala ženská přes třicet.

  Bylo mi trapně i za hlášky, které později úplně přesně zazněly ve filmu.
  "jsi jako moje osobní značka heroinu" WTF!!!

  A už vůbec, vůbec nemůžu překousnout to, že upíři misto aby na slunci uhořeli, se třpytí jako diamant.

  Poslat na ně Buffy a je pokoj.

  OdpovědětVymazat