sobota 10. listopadu 2012

Hunger Games - Aréna smrti

Tentokrát recenze na knihu, ne kterou nenechám dopustit. Moje srdcovka.
Hunger Games jsem objevila úplnou náhodou už to bude asi rok zpátky na internetu. Moc mě zaujala anotace, a proto jsem ji našla pod vánočním stromečkem. Tento blok vedu již nějakou dobu a vůbec nevím jak je možné, že jsem se tu ještě nezmínila o klenotu ve své knihovně, který střežím jako oko v hlavě. No dobrá nebudu vám lhát už jsem jí asi 3 měsíce neviděla. Půjčila jsem jí totiž své nejlepší kamarádce, která jí půjčila jedné holčině a já doufám, že se stane zázrak a já jí ještě někdy uvidím. No jo pro dobrotu na žebrotu. Já se nikdy nepoučím prostě neumím říkat ne...
Pamatuju si, že HG jsem měla přečtené za nějaké 2 dny četla jsem je opravdu nonstop. Příběh byl ták úžasný, napínavý a bylo to úplně něco jiného než jsem do té doby četla. Děj jsem vyprávěla každému na potkání a třeba 3x jsem mlela furt to samé dokola. =D Až nechápu, jak to se mnou mohli lidi vydržet v jedné místnosti. A pak nastal bum a o HG začal mluvit skoro každý. Bohužel každý kromě mých kamarádů ...Hunger Games nemusím dále chválit to už to bylo milionkrát. Je to příběh o lásce, zradě a světu který si nikdo z nás neumí a radši ani nechce představovat.
Příběh se odehrává v budoucnosti dnešní Ameriky, která však zanikla a místo ní se zde nachází 12 krajů
(původně 13). Krajům vládne tvrdou rukou prezident Snow, který pořádá zvrácenou hru o přežití neboli Hunger Games. Z každého kraje je vylosována jedna dívka a chlapec ve věku 11.-19. let. Hlavni postavou je Katniss Everdeenová a Peeta Melark. Společně se svým věčně opilým trenérem Haymitchem odjíždí do hlavního města, kde se všichni soutěžící připravují a trénují. Před vstupem do arény podstupují různé rozhovory a Haymitch dostane plán, jak přilákat sponzory a to ten, že Peeta a Katniss budou předstírat lásku. Peetovi se to předstírání však vymkne kontrole a do Katniss se vážně zamiluje. Jak to všechno skončí se dočtete v této úžasné knize. A nezapomeňte. May the odds be ever in you favor !!! 

 Team Peeta !! ;-)


Anotace:
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají... Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

                  Tumblr_md6fjawgcv1rql5xxo1_500_large

Žádné komentáře:

Okomentovat