sobota 3. listopadu 2012

Nicka dobývá Ameriku - Veronika Valentová

Po dlouhatánské době další recenze na knížku, která pro mě měla být hodně užitečnou teda aspoň jsem si to myslela dokud jsem nepřečetla prvních pět stran. Příběh vypráví vlastně úplně o něčem jiném než jsem se domnívala. Možná mě zmátla ta obálka a popisek ,,strastiplná pouť české studentky´´. No prostě a jednoduše jsem měla zato, že začnu číst příběh české studentky, která vycestovala za svým snem a bude popisovat život pověstných Američanů a všechno nové co tam zažila.
A proč užitečnou ? Mým snem je totiž hned po dodělání střední školy vycestovat do Ameriky jako Au-pair
na celý rok. Mám kamarádku, která tam jela a po roce se vrátila s tím, že si dodělá vysokou a pojede tam znova. Já jsem už odmalička posedlá Amerikou, stylem jejich života, angličtinou a chováním. Už od svých 14 let se těším až udělám maturitu a odcestuji. Jo bude to těžké a jiné, budu tam sama daleko od rodiny a budu se moct vrátit až za rok. Ale věřím že to zvládnu, také to bude skvělá příležitost jak si vydělat peníze, ale o tom někdy jindy. ;-)
                                                      

Děj je zasazen do doby po revoluci. Hlavní hrdinka Nicka je 18 letá slečna, která se nedostala na VŠ, a tak byla svými rodiči poslána na tábor tvůrčího psaní v USA. Tam se spřátelí se svým učitelem Nickem, který jí nakonec nabídne aby svojí kariéru spisovatelky zkusila v NewYorku. Tam však uspěje pouze jako uklízečka, a tak se Nicka vydává zpět do České Republiky. Ani tady to však nevzdává a nastupuje na VŠ. Tam potká svou nejlepší kamarádku Andreu, která jí zavede do jejich poetického spolku. Nakonec Nicka spolu s Andreou napíšou a nastudují divadelní hru podle starých dopisů, které Nicka našla na půdě své babičky. Hra má úspěch. Videokazetu s představením pošle Nicka Nickovi do Ameriky, kde se hra uchytí a N. se tak vydává opět do USA. 
Při četbě knihy jsem se dobře bavila, ale byly tam i místa kdy zase nudila. Očekávala jsem příběh o zážitcích a i nějakou tu romantiku. Bohužel je to kniha, která vypráví o pouhé realitě života.
                  6a00d8341ca70953ef0120a61647a8970b-500wi_large
Anotace:
Co když se chcete stát slavnou spisovatelkou, ale inspirace se vám zdaleka vyhýbá? Nebo prožít třeskutou lásku, ale osud vám nadělí do sebe zahloubaného intelektuála? Jak vylétnout z rodinného hnízda a nepolámat si křídla? Jedinou šancí bystré a citlivé Nicky, jak konečně dospět, je následovat svůj sen až do Ameriky a zase zpátky. Vůbec se nediví, že v životě nic nedopadá tak, jak by se dalo očekávat, a své nesnáze popisuje s vtipem sobě vlastním.

                            Tumblr_m86r6k5uzg1r4zcs5o1_500_large

Žádné komentáře:

Okomentovat