úterý 13. srpna 2013

Fifty Shades of Grey   Recenze na knihu, kterou nemusím snad ani představovat. Fifty Shades of Grey aneb 50 odstínů šedi, tak se jmenuje kniha, která pobláznila miliony žen na celém světě až na pár výjimek a mezi ně patřím i já. Bohužel či bohudík? Ze začátku jsem slyšela pár holek ze školy si o knize povídat a za chvilku o ní básnila dokonce i moje mamka což bylo doopravdy divné, protože moje mamka na knihy moc není. Každopádně anotace mě zaujala myslela jsem že to bude typický příběh kdy se z ošklivého kačátka vyklube krásná žena a pak se zamiluje do svého nadřízeného atd. Samozřejmě jsem počítala i s eroticky pojatými částmi. Jenže to má jeden háček, ty eroticky pojaté části jsou skoro na každé stránce.
   Nevím, nevím jak vy, ale tato kniha mi nic nedala. Né že bych od ní něco očekávala, i když jedno jsem očekávala a to srozumitelný příběh. Jak říkám tato kniha není mým šálkem kávy, a proto se nehodlám pouštět do dalších dílů. Asi jsem na tom trochu jinak než většina žen. Líbilo se mi prvních pár kapitol, ale pak už se to nedalo číst. Autorka měla velmi malou slovní zásobu a skoro žádnou fantazii na vytvoření pořádného děje to způsobovalo, že jsem se u knihy vážně nudila. Stálé opakování frází a celých vět například ty s ,,vnitřní bohyní,, mě přímo iritovaly.
   Jedno však nechápu a to jak se kniha může tak dobře prodávat. Ono to možná bude tím sexem a věcmi okolo to lidi většinou přiláká, protože je to vzrušující a neokoukaná věc, ale stejně... Pro mě osobně velké zklamání vůči tomu jak o knize všichni básnili.
 
                                   

Anotace:
Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé). Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Žádné komentáře:

Okomentovat