pátek 16. srpna 2013

Jane utíká - Joy Fieldingová

   Tentokrát se podíváme na knihu s názvem Jane utíká. Knihu jsem dostala od mé nejlepší kamarádky.
Do knihy jsem se začetla vážně rychle. Většinou trvá než se příběh vyvine a vy se tak musíte prokousat alespoň prvními 20 stranami. Tato kniha vás ale začne bavit hned od první strany, a pak to bude čím dál lepší. Měla jsem problémy se od ní odtrhnout tudíž jsem jí měla přečtenou za dva dny. Teď je mi to trochu líto, protože si říkám, že jsem s ní měla šetřit a číst jí pomalu abych si to víc užila, ale u tak dobré knihy to prostě nejde.
  Je to příběh o ženě, která se objeví v centru Bostonu s deseti tisíci dolary v kapsách svého kabátu a vymazanou pamětí. Po dlouhém váhání zajde konečně na policii, která jí odvede do nemocnice a právě tam zjistí, že její mažel je dětský chirurg. Že spolu žijí už 11 let, bydlí v bohaté čtvrti a mají spolu 7letou holčičku Emily, ale doopravdy je její život tak dokonalý jak se na první pohled zdá? A proč si na nic nepamatuje ?
  Za celou knížku jsem se netrefila ani jednou co se týče vývoje příběhu. Vždycky tak nějak člověk tuší jak to asi bude pokračovat. Zde jsem taky tušila a to hned několikrát, ale ani jednou jsem se netrefila.
Četla jsem na ní hodně recenzí a všude psali, že je to nejlepší kniha od Joy. To já posoudit nemohu, protože jsem od ní kromě této žádnou jinou nečetla, ale určitě mám v plánu si nějakou pořídit, protože tahle kniha mě prostě dostala. Nejlepší je asi konec. Ten mě fakt dostal vůbec jsem to nečekala. Po dlouhé době zase kniha, kterou můžu každému na potkání doporučit. Za knihu vděčím své kamarádce s úžasným vkusem a jsem moc ráda že jsem měla příležitost si jí přečíst. Mimochodem zjistila jsem, že existuje i stejnojmenný film.

                                                 

Anotace: Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost?

1 komentář: