sobota 5. července 2014

Bez naděje - Collen Hooverová

Příběh vypráví o dívce jménem Linden Sky, která žije v poklidné čtvrti města se svou nevlastní matkou.
Linden nikdy nechodila do školy, nikdy neměla mobil či počítač a nikdy nebyla zadaná. Co však Linden nepostrádá je člověk, kterému může svěřit všechno a tím je její nejlepší kamarádka, která bydlí hned naproti.  Linden si k sobě po večerech zve kluky, ale ani s jedním nechodí. Jednoho dne se však všechno změní a ona potká kluka, který jí učaruje. Probudí v ní zamilovanost a motýlky v břiše.
Kniha se může zpočátku zdát jako typická romanťárna, ale zdání v tomto případě klame. Postupně se v knize dovídáme, jak je to vlastně s Linden doopravdy. Zjistíme co se sní dělo když byla malá a co se stalo s jejími rodiči. Konec knihy se mi moc líbil, i když byl děsivý.
Kniha je psaná na kapitoly, přičemž na začátku každé kapitoly máte přesný čas a den. Děj se malinko prolíná s minulostí (vzpomínky Linden).Knížka je smutná, ale i smutnými pasážemi prolíná láska.


Anotace: Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?


Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly.

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.Kniha mě velice příjemně překvapila a určitě vám jí mohu doporučit. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat