úterý 8. července 2014

Než jsem tě poznala - Jojo Moyesová

Název: Než jsem tě poznala 
Autor: Jojo Moyes
Počet stran: 408
Nakladatelství: Ikar

Anotace:                                               
Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. 
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.Páni, páni, páni... to jsem si říkala po dočtení této knihy.
Tak úchvatný, originální a skvěle propracovaný příběh se spoustou emocí jsem už dlouho nečetla. Po dočtení jsem musela potlačit slzu, protože tahle kniha je kniha s velkým K a bylo mi celkem líto, jak rychle jsem jí přečetla.

  Hned na začátku v Epilogu knihy čteme o mladém podnikateli, který jako každé ráno se nasnídá, políbí svou snoubenku a vyrazí do práce. Toto ráno však bylo přeci jenom v něčem odlišné. Tohoto muže srazí motorkář, a tak mu změní celý život.
  O dva roky později začíná samotný příběh, který vypráví o dívce jménem Louisa. Louisa žije naprosto normální stereotypní život, bydlí u rodičů a má přítele. Jednoho dne však Louisu vyhodí z práce a ona si začne hledat novou. Na Úřadu práce jí nabídnou místo ošetřovatelky pro mladého kvadruplegika Willa, kterým je ve skutečnosti muž z Epilogu. Louisa projde přijímacím řízením a místo přijme. Dívka však netuší jaké má Will do budoucnosti plány a jak moc se jí změní život. Postupem se mezi touto dvojicí vytvoří velmi silné pouto a započne příběh plný lásky,naděje a smutku.

  Knihu doopravdy doporučuji přečíst a to i pokud nejste fanoušci romantických slátanin, protože tato kniha NENÍ prvoplánová.
Žádné komentáře:

Okomentovat